“Mari Marie”, sapo erdhi një super projekt nga Alil Kerkuti

Nga videoklipi mjaft i bukur e deri te zëri i këngëtarit me një tekst shumë interesant, çdo gjë si duhet për të qenë një super hit. Po flasim për...

Kosova po shkon në zgjedhje, Shala vjen me një lutje për LDK-në

Anëtari i AAK-së, i cili vepron në diasporë, Granit Shala, e ka një lutje për LDK-në pasi vendi do të shkojë shumë shpejt në zgjedhje. Ai në një postim në...

Ibro Ajdari, strugani i Amerikës sjell projektin “Sonte”

Ka disa vite që merret me muzikë duke praktikuar pasionin e tij për këngën. Ky është artisti Ibro Ajdari me origjinë nga Struga por që jeton në Amerikë, e...

Një vit nga dhënia e premierës “Shokët e Vërtetë”, projekti që e ngjalli kinematografin...

Sot 1 vit të gjith rrugët na çoni drejt pallatit të kulturës në Gostivar atje ku po përgaditshte diçka që Gostivari që moti nuk kishte pasur kështu mysafir. I madh...

Njihuni me bombën Serena Sula, rreziku i madh në lidhjen mes Arbenitës dhe Feros!?

Një ‘konflikt’ verbal tashmë po bëhet gjithnjë e më e madhe mes dy vajzave edhe atë ish konkurenten në Miss Universe Albania 2018 bukuroshen Serena Sula dhe modelen Arbenita...

Të gjithë kundër Gjorgji Ilievskit!

Inspektori i arsimit Gjorgji ilievski, për të cilin ka ngritur masë disiplinore vetë institucioni ku ai punon – Inspektorati Shtetëror i Arsimit, është vënë në shënjestër të kritikave dhe...