Njihuni me ambasadoren e re amerikane në Maqedoni

Senati amerikan sot ka konfirmuar Kejt Meri Bërns për ambasadore të SHBA-së në Maqedoninë e Veriut. Ajo do të zëvendësojë ish-ambasadorin Xhes Bejli. Sipas Shtëpisë së Bardhë, Meri Bërns në...

Rosela Gjylbegu flet për sherrin me Enca Haxhian

Këngëtarja Rosela Gjylbegu, e cila ka qenë së fundmi e lakuar nëpër portale për shkak të zënkave me Enca Haxhian dhe Olti Curri, e cilëson veten si një njeri...

Cakaj kujton Ibrahim Rugovën: Ishte arkitekti kryesor i politikës kosovare

Cakaj ka thënë fjalë të mëdha për ish-presidentin Rugova duke e quajtuar arkitektin kryesor politik dhe burrështetat të pazakonshëm në përmasa të mëdha. “Më 24 maj 1992, 27 vite larg...

Real Madridi ofron Asension për Eriksenin

Sipas raportimeve të Don Balon, Real Madrid po përgatitet që ta shesë Marco Asensio-n te Tottenham Hotspur në këmbim të Christian Eriksen. Mbretërit duan 70 milionë euro si pjesë e...

10 zakone acaruese të burrave

Pjesa më e madhe e burrave karakterizohen nga disa sjellje, që sado të vogla dhe të parëndësishme të jenë, mbeten acaruese. Në vijim gjeni një përmbledhje me 10 zakonet më...

Gjendet i vdekur djaloshi shqiptar në Zvicër

Policia e Kantonit të Aargaut ka njoftuar pasditen e të premtes se ka gjetur trupin e pajetë të vogëlushit të shpallur të humbur, Zenel M. Ai është nxjerrë në...