UNT mirëpret studentët e rinjë

К O N K U R S PËR REGJISTRIMIN E STUDENTËVE NË CIKLIN E PARË DHE TË DYTË TË STUDIMEVE NË UNIVERSITETIN “NËNË ТEREZA” NË SHKUP NË VITIN AKADEMIK 2019/2020 Universiteti...

Granit Shala: Prag zgjedhjesh, diasporës i duhet një zë i fuqishëm në Kuvend

Eshtë i rrallë si personalitet, i veçantë si njeri, por edhe figurë emblemë e sportit, artit, por edhe biznesit. Jeton dhe vepron në diasporë, por zemrën dhe shpirtin e...

Këngëtarja nga Zvicra, tregon komplet vithet në xhinse dhe e poston foton

Këngëtarja e hitit “Havana”, ka publikuar një foto e cila tregon vithet bombastike. Ajo, këtë foto e ka postuar në rrjetin e saj në Instagram dhe duket shumë sexi.

Dorëzohen mbi 9 mijë kërkesa të reja për privatizim të tokave shtetërore

Kohëve të fundit janë dorëzuar mbi 9.000 kërkesa për privatizim të tokave shtetërore, që tregon se te qytetarët ekziston interesim i madh për këtë privatizim, prejse vitin e kaluar...

INTERVISTA/Teuta Arifi: Kaosin e komunikacionit në Tetovë do e zgjidhim me rreth-rrotullime në bulevarde

Tetovë, 21 korrik – Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi e cila për herë të dytë ka marrë besimin nga tetovarët në zgjedhjet lokale për të drejtuar komunën...

Ja si e vranë Festim Laton, i ashtëquajturi President i Çamërisë

Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpisë është qëlluar...