Nesër në Çair prezantohet projekti për rregullimin e një sheshi të gjelbër

Zëvendës Kryeministri për çështje europiane Bujar Osmani, Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Parqet dhe gjelbërimet” Ardijan Muça dhe kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu nesër, do të mbajnë press...

Këngëtari kosovarë me projektin e parë arriti të prekë zemrat e publikut

Bëhët fjalë për këngëtarin Blerim Berisha “BLERO” i cili që nga fëmijërija e kishte pasion muzikën dhe tani më ka lansuar projektin e parë të titulluar “Urime Princ”!. Blero...

Anketë: Pothuajse 41 për qind e qytetarëve në referendum do të votojnë “pro”

Në referendumin e ardhshëm 40, 9 për qind e qytetarëve do të votojnë "pro", "kundër" janë 6,6 për qind, të papërcaktuar 6,3 për qind, ndërsa dy për qind nga...

Bekim Ademaj thotë ‘Pa ty’, kujt i kushtohet kjo këngë!? (Video)

Me muzikë nga Armend Mustafa e tekst nga Klodjan Beraj e në violinë Eroll Dogani këngëtari i njohur Bekim Ademaj ka sjellë projektin më të ri të titulluar 'Pa...

Syarta vjen fuqishëm, nuk din të ndalet dhe publikon ‘Intentions’ (Video)

Këngëtarja me prejardhje nga Kërçova e Maqedonisë por që jeton dhe vepron në Zvicër ka nisur të meret me muzikë që moti mirëpo si këngëtare profesioniste në këto dy...

Zv.ministrja Elezi: Sot për gjashtë komuna u ndanë 290 milion denarë për investime kapitale

Nga sot gjashtë komuna në vend mes të cilave disa shqiptare kanë përfituar mjete nga 290 milion denarë projekt i cili financohet nga Ministria e financave dhe Banka botërore,...