Fotografi nga stërvitja e Kombëtares së Kosovës në Baku

Para ndeshjes së nesërme Kombëtarja A kreu stërvitjen e fundit e në të cilën ishin të pranishëm presidenti i FFK-së z. Agim Ademi, bashkë me anëtarët e KE Bakir...

Gjeorgjia mund Kazakistanin në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve

Sot në “Astana Arena” të Kazakistanit u luajt sfida e parë e “Ligës së Kombeve” mes vendasve dhe Gjeorgjisë. Ishte skuadra mike e trajneri Veis, ajo që arriti të triumfonte...

Kasami takon ambasadorin e OSBE/ODIHR

Kryetari i njërit krah të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Arjanit Hoxha, dhe nënkryetari Abdush Demiri, u takuan sot me ambasadorin e OSBE/ODIHR-së, Jan...

Zidane tregon cilësitë e Benzemas, Ramosit dhe Ronaldos

Zinedine Zidane ka folur për të kaluarën e tij si trajner i Real Madridit duke i thënë disa fjalë edhe për lojtarët që i ka drejtuar, si Karim Benzema,...

Shqiptarja që nxeh bregdetin tunisian (Video)

Miki Lushtaku këtë vit ka vendosur që të pushojë në bregdetin tunisian duke nxehur kështu plazhin atje me format e saja bombastike që modelja dhe bukuroshja shqiptare gjithmonë mburet....

LDK-ja në hall me Teuta Rugovën, nuk di çfarë të bëjë me të

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk ka vendosur sesi do të veprojë me Teuta Rugovën e cila nuk po i përfill vendimet e partisë së saj. Teuta Rugova e cila...