Cipras: Marrëveshja e Prespës ndihmon që Selaniku të marrë rol udhëheqës në rajon

Për realizimin e vizionit për një Selanik më ndryshe, për një Selanik udhëheqës në Ballkan dhe pikë themelore tregtare, transportuese, energjetike dhe ekonomike në rajon, ndihmon edhe Marrëveshja e...

US Open: Nadal dëmtohet dhe tërhiqet, përcaktohet finalja e meshkujve

Janë luajtur mbrëmë edhe gjysmëfinalet për meshkuj të turneut të tenisit US Open, teksa do të jenë argjentinasi Del Potro dhe serbi Djokoviç ata që do të diskutojnë “Slam-in”...

Tërmetet vazhdojnë të godasin qytetet e Shqipërisë

Nje tjeter termet eshte regjistuar sot ne vendin tone. IGJEUM ben me dije se ne oret e mengjesit ka regjistruar nje lekundje termeti ne zonen e Durresit. Sipas te dhenave...

Spahiu: Bashkëjetesa dhe multietniciteti nuk ruhen përmes demagogjisë e aq më pak përmes figurave...

Bashkëjetesa dhe vlerat e multietnicitetit nuk mund të ruhen përmes demagogjisë, aq më shumë përmes vlerësimit të figurave shtypëse të popullit tënd. Bashkëjetesa krijohet përmes pendimit, kërkim faljes dhe dënimit...

Pse po qëndron për vizitë në Maqedoni, Angela Merkel?

Kancelarja gjermane, Angela Merkel qëndron sot të Maqedoni. Vizita e kancelares Merkel vlerësohet si historike, për shkak të momentit në të cilin ndodhet vendi. Maqedonia më 30 shtator voton...

Dështojnë bisedimet për paqe në Jemen

Bisedimet për paqe në Jemen kanë dështuar ditën e shtunë, pas tri ditë pritjeje të delegacionit të Lëvizjes Huthi, transmeton Reuters. Megjithatë, të dërguarit e Kombeve të Bashkuara kanë premtuar...