Dokumenti i Uikiliksit për qëndrimet e Gligorovit pas takimit me ambasadorin amerikan Riker

Ish-ambasadori amerikan në Shkup, Filip Riker, ka dërguar raport nga 5 nëntori i vitit 2018, të titulluar si “Maqedonia: Ish-presidenti Gligorov ka bërë thirrje në lidership të guximshëm dhe...

Zv.kryeministri Lika i pranishëm në pritjen dhe drekën solemne me kancelaren gjermane, Merkel

Sot gjatë pritjes zyrtare të Kancelares gjermane, Angela Merkel, nga përfaqësuesit politik vendor, është vërejtur edhe prezenca e zv/kryeministrit për Marrëveshjen e Ohrit dhe sistem politik. Sepse, Lika kishte kohë...

BDI themelon 35 shtabe komunale për referendum: Gati për BE dhe NATO

Shtabi Qëndror Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin e 30 shtatorit mbajti mbledhje në selinë e partisë në Tetovë me 35 shefat e shtabeve komunale të BDIsë në deget...

Pamela Anderson braktis kampionin e botës, pasi ai i kërkoi martesë

Aktorja Pamela Anderson ka vendosur t’i japë fund marrëdhënies së saj me kampionin e botës, francezin Adil Rami, sipas portalit “TMZ”. Mediat sigurojnë se protagonistja e “The Watchers of...

Drejtori i Agjencisë për rini dhe sport Kaevski ndanë çmimin për sport me rastin...

Kisha nderin dhe kënaqësinë të ju drejtohem në këtë eveniment vjetor shumë të rëndësishëm me rastin e ndarjes së çmimit në sferën e sportit për "8 Shtatorin". Që të arrihet...

Ahmeti: Shoqëria jonë e sotme është e bashkuar me një qëllim, për një Maqedoni...

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, në emër të partisë dërgoi urim me rastin e Ditës së pavarësisë së Republikës së Maqedonisë. "Ditën e sotme të pavarësisë...