Dhunimi i Xhisela Malokut, Rrahman Rraja flet një ditë pas arrestimit të të birit

Një ditë pas arrestimit të djalit të tij Rexhep Rraja ka reaguar babai i tij Rrahman Rraja. Në një prononcim për mediat ai shprehet: “S’ka lidhje fare me këtë....

Sulmohet shtëpia e gruas së kriminelit Arkan, Ceca në shok pas sulmit

Svetlana Ceca Raznatovic pësoi një tronditje të madhe sepse persona të panjohur u përpoqën të hynin në shtëpinë e saj në Dedinje! Gjuajtjet ishin aq të forta saqë Ceca ishte...

Dimitrov: Votat “PËR” janë mandat që Maqedonia të ec përpara

Për ministrin Nikolla Dimitrov referendumi është i suksesshëm sepse siç ka thënë “për” kanë votuar mbi 600 mijë qytetarë. “Nëse mbi 650 mijë qytetarë, mbi 600 mijë kanë votuar ‘Për’...

Si t’i identifikoni dhe shëroni alergjitë?

Sëmundjet alergjike paraqesin sëmundje të kohës bashkëkohore dhe janë në rritje të vazhdueshme. Japin simptoma shumë të ndryshme, duke pasur parasysh që alergjia mund të shfaqet në cilindo organ...

Daçiq: Burgu në Hagë po përgatitet për të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, edhe njëherë është marrë me Kosovën. Ai kësaj radhe ka deklaruar se burgu i Scheveningenit në Hagë, është duke u përgatitur për të...

Zbardhen detajet e operacionit që vuri në pranga vëllain e Alketa Vejsiut, drogë dhe...

Policia e Lezhës organizoi dje operacionin e koduar “Telekomanda” dhe arrestoi 29-vjeçarin nga Tirana, Endrit Vejsiu. I riu që lëvizte me 4 mina me telekomandë në makinë është vëllai i...