Star Modus si Ludovik Karrica

Jemi mësuar të shohim shumë vipa shqiptarë të shkojnë e të reklamojnë makina nëpër clube, por ai fluturon me aeroplan privat nga një klub i madh në një super...

Vazhdon bllokada e emërimit të ambasadorëve nga Ivanov, ja lista e re e dërguar...

Diplomacia e Maqedonisë asnjëherë nuk ka rënë në degët më të fundit dhe pikërisht në momentin që mentojmë se ka arritur majat ajo po noton poshtë falë zgjedhjeve kadrovike...

Ja si pritet ndeshja e Khabibit në vendlindjen e tij në Dagestan

Sportdashësve të UFC iu kanë mbetur edhe pak deri te lufta e madhe mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. I pari nuk e ka të regjistruar një ndeshje në oktagon,...

Avziu: Zgjedhjet parlamentare rezikojnë Gruevskin

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, rrezikon ish Kryeminitrin Nikolla Gruevski që të vuaj dënimin e plotfuqishëm me burg të konfirmuar nga gjykata e Apelit për rastin Taku, nësë...

Ju kujtohet ‘Rubi’? S’do ta njihni aktoren 10 vite pas telenovelës

Me siguri të gjithë e mbani mend protagonisten kryesore të telenovelës “Rubi”, e cila në vendin tonë ishte ndër më të ndjekurat e asaj kohe. Aktorja bukuroshe Barbara Mori, asokohe...

Sa është i rëndësishëm gjumi tek fëmijët gjatë ditës

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Delaware, këshillohen të gjithë prindërit t’i lejojnë fëmijët të flenë gjatë ditës, pasi konsiderohet një veprim shumë i rëndësishëm në këtë...