Ky është vendi me rritjen më të madhe të rrogave në BE

Niveli i rrogave, duke patur parasysh edhe inflacionin, do të rritet me 1,5% këtë vit në Gjermani, ose më shumë se sa në Francë dhe se mesatarja europiane, sipas...

Loja e deputetëve me shtetin

Vetëm gjysmë ore pasi kanë hyrë në sallë, deputetët e opozitës kanë dalë pa arritur ta nisin seancën. Opozita nuk arriti të sjellë në Kuvend 58 deputetë, aq sa ishte...

Presidenti i Venezuelas e kritikon Cristiano Ronaldon

Presidenti i Venezuelas, Nicolas Maduro, e ka kritikuar yllin portugez të Juventusit, Cristiano Ronaldon, duke thënë se ai u largua nga Spanja vetëm për t’iu shmangur padive të radhës...

Këto janë 8 sjelljet e përditshme që çojnë një çift drejt divorcit

“Hulumtimet tregojnë se ka shumë gjëra të vogla që bëjnë njerëzit që mund të tregojnë probleme serioze në marrëdhënie”, thotë Carrie Cole, një terapiste e çifteve Lajmi i mirë? Edhe...

12 gazetarët nga Shqipëria që kërkuan azil, 34 ikën me lotari apo shtetësi të...

Preteksti i të gjithë kërkesave është pamundësia për të jetuar në kushte sociale ekonomike dhe informalitetit në skenën mediatike shqiptare. Vendet më të kërkuara nga gazetarët janë Franca, Suedia,...

Zv.kryeministri Osmani: Anëtarësimi në NATO paraqet përmbushjen e përpjekjeve për siguri që nga pavarësia...

Anëtarësimi në NATO paraqet përmbushjen e përpjekjeve për siguri që nga pavarësia e shtetit, por është edhe realizim i ëndrrës shekullore për t’ju bashkuar vlerave të qytetërimit perëndimor. Si...