Billy Drago fatkeqësisht ka vdekur në moshën 73 vjeçare, përcjellë GazetaBlic.Aktori i shumë filmave, ndoshta më i njohur për punën e tij në The Untouchables, vdiq të hënën (24 qershor) në Los Anxhelos.

Karriera e tij, që zgjati katër dekada, e pa aktorin të shfaqej në më shumë se njëqind filma, përfshirë Pale Rider të Clint Eastwood.

Ai gjithashtu u shfaq në shumë shfaqje televizive gjatë viteve, përfshirë Charmed dhe X-Files.Për të janë përkujdesur motra e tij, Patty, vëllai Steve, dhe dy djemtë e tij, aktori Darren Burrows dhe Derrick Burrows, si dhe disa nipër e mbesa.