Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka edhe tre vite kontratë me klubin nga Anfield Road dhe tashmë është kurorëzuar me titullin e Ligës së Kampionëve me skuadrën e tij, transmeton Sovrani.info.

Liverpooli do të shpërblejë Jurgen Klopp për fitoren e Ligës së Kampionëve me një marrëveshje të re me vlerë 10 milionë funte (13 milion dollarë) për sezon, raporton The Daily Mail.

Klopp, i cili mori përsipër Reds në vitin 2015, ka një kontratë në të cilën kanë mbetur edhe tre vite deri tek fundi i saj, duke paguar atë £ 7 milion ($ 9 milion) për sezon.

Por pronësia e Liverpoolit dëshiron të tregojë angazhimin e tyre duke bllokuar 51-vjeçarin në një marrëveshje edhe më të gjatë dhe më fitimprurëse.