Viti 2019 nuk ka filluar mirë për Interin. Zero fitore në kampionat, zero gola të shënuar, eliminimi nga Kupa e Italisë në çerekfinale dhe shumë lojtarë që duan largimin me Ivan Perisic, Matia Vecino e Mirandan dhe Mauro Icardin që mbetet në mes për rinovimin.

Të gjitha këtyre lajmeve të këqija iu shtohet edhe kresa e tifozëve  për shkarkimin e Luciano Spallettit.

Interi me drejtorin sportiv Beppe Marotta, ia ka rikonfirmuar besimin trajnerit, por nën hijen e tij mbetet emri i Antonio Contes.