prednisone buy from uk lipitor annual sales figures fishing shop in artane lexapro 10mg price viagra in indian medical stores why has prevacid been taken off shelves
Tuesday, July 23, 2019
Reklame
Instagram ka prezantuar në heshtje një aftësi të re që lejon përdoruesit të shtojnë tekstet kur ata ndajnë këngët në Storiet e tyre, duke përdorur ‘sticker’ muzikor. Megjithatë, kjo veçori varet nga disponueshmëria e tekstit për një këngë të...
Kompania Kineze lider në prodhimin e trenave zbuloi një prototip të ri treni maglev i cili mund të transportojë pasagjerë me shpejtësi 600 km/h. Sipas CNN treni është zhvilluar nga China Railway Rolling Stock Coporation dhe prodhimi i tij...
Google do tu kërkojë reklamuesve të cilët duan të lançojnë fushata reklamimi për abortin të kërkojnë aprovim fillimisht falë një ndryshimi në politikat e kompanisë. Reklamuesit në Britani, SHBA dhe Irlandë duhet të tregojnë nëse ata performojnë aborte ose...
Jaguar Land Rover ka publikuar të ardhurat vjetore të saja, ku është zbuluar se kanë pasur humbje vjetore prej 4.1 miliardë euro. Pasiguria nga Brexit e nafta ka dërguar këtë kompani drejt humbjeve të mëdha por JLR ka zbuluar se...
Kompania Kineze, Huawei deri tani është mbështetur në sistemin operativ të Androdit të zhvilluar nga Google për të fuqizuar gamën e saj të telefonave të mençur, por kjo si duket do të ndryshoj. Google ka goditur fortë kompaninë Kineze, gjigante...
Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Overfinch, tani po afron versionin e modifikuar të modelit të fuqishëm Range Rover Sport SVR. Po ashtu, kjo kompani njofton se SVR Supersport i saj do të prodhohet në seri të...
Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp, e cila është në pronësi të Facebook, tha...
Rrjeti social Instagram nisi testimet në Shtetet e Bashkuara për një funksion ku përdoruesit mund të blejnë produkte direkt nga rrjeti social. Lëvizja vjen në një kohë rrjeti social po përpiqet të monetizojë me çdo kusht një prej platformave...
Ndryshe nga mendimi i përgjithshëm, adoptimi i orëve inteligjente, rripave të fitnesit dhe gjurmuesve të aktivitetit është në rritje në mbarë botën.   Sipas IDC, tregu u rrit me 31.4% në mbarë botën në tre mujorin e fundit të 2018-ës duke...
Developerët e Google Chrome po eksperimentojnë në një opsion të ri 'back/forward', i cili do t'ju mundësonte leximin momental të faqes së mëparshme në shfletues. Aktualisht, kur faqja në browser mbyllet, kur doni përsëri ta hapni, shumica e faqeve...
Dimitri Kanevsky është shkencëtari hulumtues në Google, që ka krijuar aplikacionin i cili transmeton në kohë reale, të folurën nga bashkëbiseduesit. Teknologjia e identifikimit të fjalëve dhe kthimit të tyre në shkronja, është avancuar shumë së fundmi dhe ka ndihmuar...
Ka mundësi që i përket gjeneratave të vjetra, e të mos jetë ndonjë model i ri Derisa shumë prodhues si Ford, Jaguar Land Rover dhe Hyndai kanë vendosur të mos marrin pjesë në këtë edicion të Geneva Motor Show, Mazda...
Kufjet e reja nga Apple, mund të jenë shumë pranë prezantimit, pasi bëhet e ditur se mbushësi për baterinë e tyre, AirPower tashmë ka hyrë në prodhim. Kompania prodhuese, kishte bërë të ditur më herët, se Air Pod 2 do...
Një muaj pas promovimit të gjeneratës së dytë të Serisë 8, BMW ka përgatitur një version veçanërisht të kufizuar të këtij modeli. BMW M850i xDrive First Edition do të ketë vetëm 400 njësi. Përveç ngjyrës unike, Edicioni i Parë gjithashtu...
Hyundai po tenton që të hyjë në botën e modeleve me performanca të larta duke prezantuar veturën Tuscon N SUV. I paralajmëruar që të lansohet brenda dy vjetëve të ardhshme, modeli i firmës kineze pritet të jetë rival i Cupra...
Një sulm kibernetik, i nisur në një shkallë globale, do të kishte potencialin për të shkaktuar dëme prej gati 200 miliardë dollarë, sipas projektit Cyber ​​Risk Management, me seli në Singapor, e specializuar në rreziqet e IT-së, që përfshin...
Rrjeti social, Facebook ka lajmëruar që ka fshirë 783 faqe të rreme që kishin lidhje me shtetin iranian. Këto faqe po bëni lajm të rreme për të penguar procesin zgjedhur që po bëhet atje. Facebook muajt e fundit është bërë...
Aplikacioni i njohur për shkëmbimin e mesazheve falas, WhatsApp, ka vendosur të caktojë kufizime të reja për përdoruesit kur bëhet fjalë për dërgimin e mesazheve të njëjta te përdoruesit e ndryshëm në pesë herë si përpjekje për ta luftuar...
Jeni duhanpirës? Dëshironi ta lini duhanin, por nuk dini si? Kjo kërkon durim dhe metoda të shëndosha për ta arritur qëllimin. Më poshtë ndjekeni shembujt në mënyrë që të ju lehtësohet kjo rrugë: Vendosni një datë Është e rëndësishme që të jeni...
Një ide revolucionare për mbarë botën e automjeteve, e cila është vënë në praktikë nga inxhinieri puljez Lorenzo Enrico. Qëllimi i tij është të mendojë për një motor makine, i cili furnizohet plotësisht me ujë. Një ëndërr që duket e parealizueshme,...