Friday, May 24, 2019
Reklame
Në moshën 70-vjeçare vdiq kampioni i trefishtë botëror në Formula 1, Niki Lauda. Nga mesi i vitit të kaluar, austriaku ka pasur probleme shëndetësore, duke përfshirë edhe transplantimin e mushkërive të bardha në gusht, për çka i nevojitej qëndrim...
Granit Xhaka dhe Leonita së shpejti pritet të bëhen prindër. Familja Xhaka po shtohet. Përmes një postimi në rrjetet sociale, mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka konfirmuar se ai dhe Leonita po presin të bëhen prindër. 26-vjeçari ka postuar një fotografi...
Ish-trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui pranon se ishte i zhgënjyer nga largimi i shpejtë nga Santiago Bernabeu, pasi ai beson se mund të kishte kthyer gjërat në favor për më shumë kohë. Lopetegui shkaktoi tronditje verën e kaluar, kur...
Kohëve të fundit interesimi i njerëzve për t’u palestraur është duke shkuar në rritje. Por, ka edhe prej tyre që në muajin Ramazan, ose pazuojnë ose përtojnë të shkojnë në fitnes, duke bërë kështu që ritmi i ushtrimeve të bie,...
Frenkie de Jong ia dha lamtumirën Johan Cruff Arena në mënyrën më të mirë të mundshme, duke luajtur rol kyç në fitoren e Ajaxit 4:1 ndaj Utrecht, e cila pothuajse ia siguroi titullin në Eredivisie. Tani, mesfushori holandez niset...
E ardhmja e mesfushorit të Lyonit, Nabil Fekir duket se do të jetë në Premier Ligë. Liverpooli është duke kërkuar një mesfushorë, dhe synimi i tyre do të jetë pikërisht mesfushori i Lyonit. Edhe kohë më parë, Fekir ka qenë...
Herolind Shala ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit norvegjez. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka qenë fantastik në fitoren e lartë të Valerengas 1-5 në udhëtim te Ranheim. Shala nuk shënoi këtë javë, por që arriti të asistojë në...
Sulmuesi nuk do të rinovojë me kampionët e Gjermanisë dhe po sheh mundësitë që ka për të vazhduar karrierën. 35-vjeçari ka disa opsione dhe nuk do të ndalet, ai do të zgjedhë një ekip konkurrues. Mëngjerashi tregoi në një intervistë...
Milan kërkoi në Federatën Italiane që ndeshja e tyre me Frosinonen të luhej me orar të njëjtë me atë mes Juves dhe Atalantas, por kërkesa e tyre u hodh poshtë. Një fitore eventuale e ‘Bardhezinjëve’ do t’i shtonte gjasat e...
Është nga Kosova por nga viti 1995 jeton në Gjermani më saktësisht në qytetin Heidelberg. Bardhyl Gashi bokser i njohur atje vjen në një intervistë për Infrared të gazetës Koha ku tregon punën dhe jetën e tij atje. Thotë...
Struga Trim Lumi shënoj fitore të lartë 6-0 kundër Goblen Juniorit në xhiron e 21 të ligës së dytë perëndim, me këtë fitore Struga tregon se është një skuadër serioze për ligën e parë të Maqedonisë së Veriut. Golashënues...
Sporti i taiboksit është pasioni e saj. Tash e disa vite ajo ushtron rregullisht për t’u bërë një taiboksiere e suksesshme. Edhe pse është vetëm 15 vjeçe, Verona Gjinaj ka fituar disa duele ndaj vajzave kundërshtare. E fundit ishte...
Iraniania, e cila u bë gruaja e parë nga vendi i saj që mori pjesë në një ndeshje zyrtare boksi, ka frikë të kthehet në Lindjen e Mesme. Sadaf Khadem anuloi rikthimin nga Franca në vendin e saj pas...
Ajaksi ka fituar 2-1 në Torino dhe ka eliminuar Juventusin nga Liga e Kampionëve me rezultatin e përgjithshëm 3-2. Si edhe në 1/8 e finales ndaj Real Madridit, holandezët kanë përmbysur parashikimet dhe janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionëve,...
Khabib Nurmagomedov i është rikthyer sërish mbrëmjes së tetorit të vitit të shkuar në UFC 229, ku mundi me “submission” Conor McGregor. Pas asaj ndeshje sherri që shpërtheu jashtë oktogonit mori përmasa të mëdha dhe luftëtari rus u dërgua menjëherë...
Arlind Sulejmani mbron titullin WBO kampion bote për të rinjë në kategorinë e mesme në boksin profesionist kundër bellorusit Ilya Kharlamau. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqytetin austriak, Vjenë më 23 mars të këtij viti me fillim në ora 18:00. Adresa:...
FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy fitore kryeson tabelën dhe me gjasë të madhe do të ngjitet në ligën më të lartë pra në Bezirksliga të Gjermanisë. Secilën javë, FC...
Sot në Ligën e Dytë – Perëndim, përveç ndeshjes derbi midis Struga Trim Lum dhe Labunishtit, vëmendjen e tërheq edhe ndeshja mes skuadrave të Pollogut, Teteksit dhe Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare që stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e...
Ka shpërthyer një skandal i madh te Barcelona. Barcelona është në probleme serioze për shkak të ish-presidentit të tyre, Sandro Rosell. Ish-presidenti i katalonasëve së bashku me katër persona të tjerë po akuzohen për shpërlarje para. Sandro Rosell dhe katër personat e...
Bayern Munich është duke tentuar ta bëjë një transferim të madh nga Real Madrid. Bayern Munich po tenton ta transferojë Marco Asension nga Real Madridi. Skuadra gjermane e di se do ta ketë tejet të vështirë ta transferojë spanjollin, por që...