Wednesday, March 20, 2019
Reklame
Kënga " Ani" kënduar nga këngëtarja e shumë hiteve Alida Duka tashmë ka ardhur edhe në versionin remix. Këtë herë remiksi i menduar mjaft bukur nga Stine sjell zërin e Alidës me artistit e huaj rumun Adrian Minune. Vetë...
Artisti i njohur në Estradën Shqiptare, Valon Berisha ka vite që është pranë publikut shqiptarë. Valoni Berisha është nga Prizreni por që jeton në Prishtinë. Ndryshe, Valoni është një këngëtar shumë i njohur dhe mjaftë i kërkuar nëpër dasmat...
“BimBamBum.” është kanali televiziv në youtube që i dedikohet tërësisht  shikuesve të vegjël, moshës më të rëndësishme ku nisin bazat e edukimit, fëmijëve. Prej pothuajse një viti ky kanal publikon emisione edukative për fëmijët, çdo javë duke sjellë përmes personazheve...
Një super Master Class do të vijë shumë shpejt për të gjithë të apasionuarit pas flokëve apo për hair stylis në Prishtinë. Për këtë ka menduar një emër shumë i njohur në këtë fushë në Kosovë, Arta Prekazi Nallbani...
Më bënë të përdale,pa dhënë puthjen e pare! Lissus Tilka, kantautorja e re,e njohur si aktivistja rebele e te drejtave te grave, shendetsise dhe arsimit,ka rrefyer ne studio e news24 me 8 Mars, histori te rralla e padegjuara me...
Gjatë ditë së sotme një nga grimeret më të famshme në Kosovës, Sellma Kasumoviq është kritikuar shumë për një koment që i ka bërë  në  Instagram vajzës së kriminelit serb, Arkan. Në lidhje me këtë komente ka reaguar Sellma e...
Një kompliment i grimeres së njohur nga Kosova, Sellma Kasumoviq, për vajzën e kriminelit Arkan, ka ngjallur reagime të shumta. Në komentin e saj në Instagram, përballë fotografisë së vajzës së Arkanit, Sellma Kasumoviq shkruan ‘lepotica’ (bukuroshe). E këtë koment nuk...
Vajza e Zeljko Raznatovic, i njohur më së miri si Arkani, kriminel i luftërave në ish-Jugosllavi, ka publikuar një fotografi, në të cilën paralajmëron projektet e reja. Anastasija Raznatovic, e bija e Arkanit dhe Cecës, mori një koment i cili...
Dashamirët e teatrit e njohin si aktorja që shkëlqen në çdo shfaqje, që e realizon mrekullisht çdo rol. Ka me dhjetëra role të luajtura me sukses në teatër, film, televizion, por nuk është aspak mediatike, nuk i pëlqen të...
Ditën e sotme në kanalin e Art Music është publikuar prodhimi i fundit nga Murat Nazifi në bashkëpunim me Vilzana Parubi. Kënga e titulluar “Urrejtja” flet per nje lidhje dashurie të përfunduar, ku dy të dashuruarit nuk dëshirojnë më...
Nën një super organizim nga Beka Event me dy nga yjet e muzikës shqiptare si Vjollca Selimi dhe Aziz Murati ishte nata e 9 Marsit për festën e gruas. Zonjat dhe zonjushate e shumta janë argëtuar pa fund në...
Ka qenë pikërisht 8 Marsi, festa e gruas ku ai ishte i ftuar për të hapur një nga koncertet më të mira që u mbajt për këtë festë në Köln në Gjermani nga Behar Dedia. E kemi fjalën për...
Ajo është e bukur, seksi dhe mjaft e ndjekur në rrjetin social, por edhe në botën e modelizmit mjaft e preferuar. Kjo është Eriselda Hasani, vajza bukuroshe që është shkodrane me origjinë por që jeton në Ferizaj. Ajo është...
Më 8 Mars, këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli lansoi projektin më të ri muzikor, të cilën ia dedikoi nënës së saj. Por, ideja e kësaj kënge doli të jetë e ngjashme me atë të Motrave Mustafa, të cilat javë...
Linda Halimi ka një arsye më tepër për të qenë e lumtur. Këngëtarja shqiptare është bërë për herë të parë nënë e një fëmije në saje të lidhjes me reperin Dawon Edwards. Zeshkania ka sjell në jetë një vajzë, të...
Zëri i mrekullueshëm i muzikës popullore, Edi Furra, nuk u bë brenda natës ky që është, më i dëgjuari dhe kërkuari kudo. Karriera muizkore e këngëtarit nga Gjakova ka nisur para shumë vitesh. Dëshira e tij për të qenë në...
Ashtu si edhe ka paralajmëruar, reperi ArbenAri ka lansuar sot këngën e re. Kënga u publikua sot me 9 Mars siç edhe e kishte paralajmëruar dhe titullohet “ALADIN”. Për tekstin është përkujdesur vet, poashtu  muzikën dhe orkestrimin e ka bërë vet. Kënga...
Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artiste e re që premton shumë në industrinë e muzikës është Mirela Kurti . Mirela...
Ka qenë festa më e bukur e organizuar për 8 Mars nga Behar Dedia në Koln me shumë artistë të njohur. Ka qenë këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar Gjyste Vulaj ku përveç se ka dhenë një super...
Ajo njihet për këngë dhe hite mjaft të bukura e një këngëtare mjaft e kërkuar. Kjo është Elvira Fjerza e cila sapo ka ardhur me një super potpuri për gëzimet familjare që do të jetë e pranishme në çdo...