viagra cost per pill costco buy xenical cheap singulair chewable cost how many 25mg benadryl do you take to get high generic viagra free shipping diflucan oral reviews and user ratings
Tuesday, July 23, 2019
Reklame
Algjeriani Feuzi Zabaat u quajt hero pasi arriti ta kapte në ajër një dyvjeçar që ra nga dritarja. Foshnja siriane e quajtur Doha Muhammedi ra nga një dritare e hapur e katit të dytë, ndërsa nëna e saj po...

Kakao lufton kariesin

Specialistët biokimistë dhe stomatologët kanë vërtetuar se pluhuri i kakaos mund të zëvendësojë fluorin, i cili ndodhet në përmbajtjen e pastave të dhembëve. Është e njohur përmbajtja e fluorit, i cili është agjent kimik antikaries. Sipas specialistëve, pluhuri i...

Pini çaj të bardhë

Nëse deri më tani keni dëgjuar të flitet vetëm për përfitimet shëndetësore të çajit jeshil apo të zi, ka ardhur koha të njihni dhe ato të çajit të bardhë, i cili është po aq i dobishëm për organizmin. Ashtu si...
Nëse jeni mbi 40 vjeç, mund ta keni vënë re se është më e lehtë për të shtuar në peshë sesa për të humbur. Ndryshimet në mënyrën e të ngrënit, aktivitetin fizik, hormonet dhe si trupi e ruan dhjamin, të...
I njohur si “njeriu i pemës” në Bangladesh, ai iu ka lutur doktorëve që t’ia amputojnë duart të cilat janë të mbuluara nga lëvorë të pemëve. Po ashtu ai ka dhimbje jashtëzakonisht të mëdha sa që nuk po mund që...
Ulliri, ashtu si dhe molla, limoni, portokalli apo rrushi, është një bimë mjekësore e mrekullueshme dhe jashtëzakonisht kurative. Sot, njihen disa lloje të ullirit. Ullinjtë e gjelbër janë shumë ushqyes, forcojnë barkun dhe stimulojnë epshin seksual. Këshillohet të konsumohet nga diabetikët,...

Terapia rrëfyese

Një tregim ose histori është diçka e rrëfyer ose e treguar, apo, më gjerësisht, diçka e rrëfyer ose e treguar në formën e një grupi ngjarjesh të lidhura me shkakësi, tregim, fabul, ndodhi apo një seri ngjarjesh të vërteta...
Mos prit më gjatë dhe elimino yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd. Në këtë artikull ju paraqesim perimet që duhet të konsumoni për të humbur peshë e për t’u përgatitur për verën e...
Bojan Z. (33) dhe Mirjana M. (36) nga Beogradi janë lënduar derisa vetëtima ka goditur ata të dy derisa kanë bërë sex në hapësirë të hapur në Beograd. Deri tek fatkeqësia ka ardhur si pasojë e motit të keq...

Prisni Grish 3-shin

Të jesh i ri dhe të hapësh ndonjë biznes ndonjëherë është edhe rrezik, sepse gjatë rrugës mund të dalin të papritura dhe gjithçka të dështojë. Por Fatmir Shabani, pronari i lokaleve nën emrin “Grish” si duket e ka gjetur...
Paratë mund të vijnë në mënyra të ndryshme, duke kursyer, duke punuar fort por edhe duke pranuar sfida të vështira. Disa nga shenjat e horoskopit janë më të dhëna ndaj parave, ashtu siç janë më të prirura drejt rrugës...
Filloni duke u zgjuar dy orë më herët se zakonisht. Po, e dimë; kjo tingëllon e tmerrshme. Por provojeni. Mund të funksionojë për ju. Njëra prej gjërave më të rëndësishme të cilën mund t’a bëni që të siguroheni se keni...
Fabrika e mobiljeve Florida Model – Tetovë ka nevojë për punëtorë të profileve të ndryshme e me këtë rast shpall konkurs edhe për vende të lira të punës. Të gjithë të interesuarit mund të lajmërohen në numrat e kontaktit...

“Vetëm dy kukulla?

Një çift bashkëshortor për gjashtëdhjetë vite me radhë i tregonte njëri-tjetrit çdo gjë dhe ishin të lumtur duke biseduar dhe duke i shërbyer njëri-tjetrit. Ndërmjet tyre nuk ekzistonte asgjë e fshehtë, mirëpo gruaja e moshuar kishte fshehur një sënduk...
Nëse jeni mysliman në Malajzi dhe nuk agjëroni, bëni kujdes. Në rrethin Segamat të këtij shteti, 32 policë vishen si kuzhinierë e kamerierë për t’i zënë myslimanët që hanë ushqime gjatë muajit të shenjtë Ramazan. Nëpunësi i maskuar mund t’ua ofrojë...
Larja e dhëmbëve është një proces që secili nga e ne e vlerëson të atillë që duhet të kryhet shpejt e shpejt. Shumë njerëz përdorin furça të ashpra, përdorin forcën, të cilat sipas dentistëve, janë veprime që mund t’iu shkaktojnë...
Një klerik nga Zimbabvea, pastori Tito Watts dhe gruaja e tij e quajtur Amanda, janë arrestuar për shkak se janë zënë duke shitur bileta për në parajsë besimtarëve të rregullt të kishës ku predikonte pastori në fjalë. Duke ju referuar...
Pjesa më e madhe e burrave karakterizohen nga disa sjellje, që sado të vogla dhe të parëndësishme të jenë, mbeten acaruese. Në vijim gjeni një përmbledhje me 10 zakonet më të përhapura referuar studimeve, blogjeve dhe artikujve të ndryshëm. Hiqet sikur...
Pamje të rënies së meteorit u xhiruan në qiellin mbi Australi të martën mbrëma. Pamjet janë publikuar në media sociale nga South Australia Police, ku kamerat e sigurisë të stacionit policor në Mount Gambles kishin xhirurar incidentin. Rënia e regjistruar...
Politikanët federalë të FDP, SVP dhe GLP duan të lidhin moshën e pensionit me jetëgjatësinë: nëse njerëzit në Zvicër jetojnë më gjatë, ata gjithashtu duhet të punojnë më gjatë, përcjell albinfo.ch. Politikanët me influencë të dy partive FDP dhe SVP...