cialis next day no prescription buy online viagra premarin cream prescription cuanto sale la pastilla cytotec en chile
Tuesday, July 23, 2019
Reklame

Musaka me kërpudha

Përbërësit: 500 gr kërpudha shampinjon 2 qepë 100 gr proshutë të tymosur 2 lugë gjelle vaj 2 thelpinj hudhre 10 rriska buke 250 ml qumësht 200 ml ajkë të thartë/shtalpë 3 vezë mëlmesa magdanoz i grirë imët kripë dhe piper i zi rigon Udhëzimet: 1 Kërpudhat e pastruara pritini në thela. Qepën, hudhrën e...

Shpageta me qofte

Përbërësit Për qoftet: 500 gr mish i bluar 1 qepë 2 thelpinj hudhre 2 rriska (pa kore) bukë e ndenjur 1 lugëz mustardë 2 lugë gjelle djath parmezan magdanoz Për salcën: 2 lugë gjelle miell 2 filxhanë ujë i vluar 1 lugëz piper i kuq 2 filxhanë salcë domatesh kripë dhe piper i...
Përbërësit: – 12 kërpudha të mëdha – vaj ulliri, – qepë të vogla (të grira imët), – 5 thelpinj hudhre, të grirë imët, – 3 lugë arra të grira, – 1 domate, – majdanoz të freskët të grirë, – një filxhan oriz, – kripë dhe piper sipas shijes. Përgatitja: Kërpudhat...
Përbërësit e nevojshëm: ▪ 500 g mish të bluar ▪ salcë domatesh ▪ 500 ml domate të kulluara ▪ 1 qepë (grijeni imët) ▪ 1 lugë miell ▪ 4 lugë vaj ▪ 1 filxhan oriz (rreth 50 g) ▪ 1...
Përbërësit: – një palë gjokse pule; – 3 vezë; – kripë; – piper; – miell; – thërrmija buke; – 200 g ajkë të thartë; – pak mustardë; – salcë kërpudhash; – vaj, fletë majdanozi. Përgatitja: Mishin priteni në bërxolla dhe shtypeni mirë, qitni kripë, piper, lyeni me mustardë dhe rrotulloni në...

Lakror misri me hithra

Një recetë e vjetër e shëndetshme që do ta pëlqejnë të gjithë Nevojiten: – 3 vezë, – 100 g ajkë, – 1 lugë kajmak, – 1 lugë yndyrë apo gjalpë, – 500 g hithra të reja, – 100 g djathë të imët, – pak jogurt, – 100 g...
Ushqime të shëndetëshme Gjithnjë e më shumë, njerëzit duan të bëhen më të vetëdijshëm, në lidhje me zgjedhjet e tyre ushqimore, të shëndetshme. Ushqimet ideale për ata që agjerojnë, përfshihen ushqimet nga këto kategori:  Mishi / Fasule: Një burim...
Ushqimi është një nga dashuritë më të mëdha për çdo njeri por zgjedhja e tij duhet të jetë shumë e kujdesshme. Një nga ushqimet më të preferuara për secilin nga ne janë makaronat por për shkak se kanë përbërje brumi...
1 kg presh, 5 lgj vaj ulliri, 3 kokrra qepë, 1 kuti domate të konservuara, 1 lgj uthull, Kripë, piper, gjethe dafine, 1 koncentrat mishi. 3-4 patate, Rigon, rozmarinë, Piper të kuq. Pastrojmë preshin dhe e presim në copa...
Receta për toptha në pluhur kakaoje Kjo ëmbëlsire gatuhet shumë thjesht dhe ka shije mrekullisht të pasur të çokollatës me lajthi. Përbërësit: – 250 g çokollatë të zezë (70% kakao), – 125 ml ajkë të ëmbël, – 25 g gjalpë, – pak kripë deti, – 1...

Supë hudhre!

Afër pesë thelpinj hudhra të prera imët 2 lugë gjalpë 2 lugë vaj ulliri 1 lugë trumëz të freskët, të grirë imët 6 filxhanë (nga 250 ml) supë pule 2 hudhra të kuqe, të prera po ashtu imët 3 filxhanë bukë të thekur të prerë...
Nëse dëshironi që fëmijët tuaj të fillojnë ditën në mënyrë të shëndetshme, ju ofroni një mëngjes me qumësht, drithëra të cilët përmbajnë tërshëre dhe pak fruta të thata. Tërshëra përmban shumë lloje vitaminash dhe në sasi te konsiderueshme, si dhe...

Peshk me domate

Për këtë gjellë mund të përdoren këto lloj peshqish, trofta, levreku, blini, krapi, qefulli, pëllumbi etj. Për 6 persona: * peshk 1.200g. * 7-8 domate mesatare * 10 patate mesatare * vaj, 3/4 e filxhanit të çajit * l filxhan çaji verë e bardhë * l...

Patate të pjekura me jogurt

Shija e përzierjes së jogurtit freskues dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë. Përbërësit: – 4 – 5 patate të mëdha, – 2 lugë vaj, – 2 lugë jogurt të dendur, – 1 lugë të vogël kripë, – ¼ e lugës piper apo spec...
Kosova është vendi më i lirë i Evropës, ku në restorantet e lira mund të konsumosh një vakt për 3.4 dollarë. Shqipëria, në krahasim me rajonin, por edhe disa vende të Evropës, është më e shtrenjtë për vaktet në restorantet...

Kefiri, pija që zgjat jetën

Keni dëgjuar për kefirin? Bëhet fjalë për një produkt unik bulmeti, një nga më të pasurit me probiotikë në të gjithë planetin. Kefiri ka një emër unik me prejardhje nga fjala turke “keif”. Sipas të dhënave të AgroWeb.org për shekuj...

Supë me mish pule dhe quinoa

Përbërësit: 2 lugë vaj ulliri 1 qepë të mesme të verdhë 2 gota, karota të copëtuara 4 gjethe selino 6 gota lëng pule 1 lugë çaji rozmarine Kripë dhe piper, për shije 2 gjethe dafine 1/2 filxhan quinoa. 3 lugë lëng limoni të freskët 2 gota, pule të copëtuara Përgatitja: Në një...
Drekë e mrekullueshme për gjithë familjen. Ju nevojiten: – 1 qepë, – 1 përzierje për sallatë ruse, – gjysmë kilogrami mish, sipas dëshirës, – 1 lugë pure domateje, – erëza të thara, – piper, – petë të gatshme, – vaj. Për salcë: – 2 lugë miell, – pak vaj, – qumësht, – kaçkavall. Përgatitja: Në...

Mish me lakra

Përbërësit: – 1,5 kg lakra të freskëta, – 500 g mish viçi, – 500 g mish qengji, – kripë, – piper, – spec i bluar, – 250 ml kos, – vaj. Përgatitja: Pastroni lakrat dhe pritni në feta, por jo deri në fund, kujdes që të mos shpartallohet. Mishin...
Jashtë është ftohtë, por ekziston një pije magjike e cila do t’ju ngrohë edhe shpirtin edhe trupin – çokollata e ngrohtë me verë të zezë. Ne për ju kemi një pije gjeniale të ngrohtë e cila do t’ju kthejë...