wellbutrin and weight loss reviews what store can i buy nizoral viagra online international shipping zyrtec best price order clomid online australia viagra dapoxetine online purchase
Tuesday, July 23, 2019
Reklame
Policia Financiare erdhi në Nastya dhe kërkoi dokumentet që lidhen me blerjen e faqes në Taftalixhe, ku ranë dakord me ish-pronarëve privatë të pjesës së tokës e çmimit të paguar në solemnizacijata marrëveshjen e blerjes, dhe pjesa më e...
“Gjithsej 170,000 metër kub hedhurina të vendosura tek lokaliteti në afërsi të f.Falishë në Tetovë transportohen në Drislla, si pjesë e përgatitjes së terrenit, ku vitin e ardhshëm duhet të fillojë ndërtimi i stacionit të pastrimit të ujërave të...
Para pak çastesh ka shpërthyer zjarri në një shtëpi në fshatin Çellopek të komunës së Bërvenicës. Për fat të mirë, edhe pse shtëpia ka qenë e banuar në momentin e shpërthimit të zjarrit, nuk ka të lënduar. Zjarrfikësit janë duke...
Pas publikimit të lajmit shpifës ditëve të fundit ndaj pronarit të kompanisë ”Trim & Lum, redaksia e portalit “Lider” i kërkon falje publike z.Mendi Qyra përmes një artikulli të publikuar në këtë portal, pasi që nuk ka poseduar informacione...
Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13 i cili së bashku me biznesmenin Zoran MIlevski janë arrestuar mbrëmë në rastin “Reket” ka kaluar të gjitha kontrollet dhe procedurat sot në burgun hetues të Shutkës. Drejtori i burgut Esad Rahiq thotë...
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në deklaratën e sotme për media në Kuvend në lidhje me rastin ku tanimë janë arrestuar dhe paraburgosur dy persona, dhe i është marë celulari Prokurores Speciale Publike Katica Janeva, tha se PSP në...
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, sot mbajti takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, Mevlut Çaushogllu në kuadër të vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, ku u bisedua për partneritetin afatgjatë...
Nga Monika Stafa Babai tentoi të dhunojë vajzën e parritur muaj më parë. Xhaxhai denoncohet nga mbesa për dhunim seksual. I kërkoi të abuzonte seksualisht dhe u padit në gjykatë. Një gjysh tenton të dhunojë mbesën… Nuk shkoi shumë dhe së...
Rritje të temperaturave dhe mot stabil paralajmërojnë meteorologët në ditët e ardhshme. Nga DPHM informojnë se moti jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima do të jetë të premten dhe të shtunën në orët e pasdites. Nesër temperatura do të...
Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës nga mesnata janë shtrenjtuar, me çka çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 është rritur për 1,50 denarë për litër, në marrëdhënie me vendimin e fundit prej 08.07.2019 dhe me këtë...
Mbrëmë rreth orës një pas mesnate një zjarr i madh ka shpërthyer në pyll me pisha në plazhin Zërqe, të qytetit Novalja në ishullin Pag të Kroacisë. Organet kompetente po marrin masat e duhura për të shuar zjarrin, ndërkaq mijëra...
Në periudhën mes 2-5 korrikut 2019, në Vjenë, në organizimin e Sekretariatit të Organizatës Botërore të Tregtisë (OBT), u mbajt një punëtori për ndalimet, licencat dhe kufizimet tjera sasiore me qëllim që të fitohen njohuri më të mira për...
Shkup, 15 korrik – Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendësministrja e financave Shiret Elezi janë takuar me përfaqësues të lartë të BERZH, Anka Joana Jonesku, drejtoresha aktuale e BERZH në vendin tonë dhe Andi Aranitasi i cili nga...
Një lopë është qëlluar nga një polic me armë zyrtare në Istog. Burime të portalit Kallxo.com brenda Inspektoratit të Policisë së Kosovës kanë konfirmuar se kafsha është qëlluar nga arma zyrtare, ndërsa zyrtari policor me gradën e rreshterit, është arsyetuar...
“Mbi 12 miliard denarë ose 196 milion euro janë kthyer tek firmat në gjysmën e parë të këtij viti përmes kthimit të rregullt të TVSH-së, në bazë të të dhënave nga Ministria e financave për kthim të TVSH-së ndaj...
Për dy ditë me radhë, në datat 5 dhe 6 korrik 2019, u mbajt në Prizren, Kosovë, Forumi i Bashkëinvestimeve dhe Rrjetëzimit, i thirrur nga organizata Germin, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit dhe partnerë të tjerë. Në këtë...
Guvernatori Gent Sejko paralajmëron përgjysmim të rritjes ekonomike gjatë tre-mujorit  të tretë. Kriza politike e tejzgjatur politike ka prekur bizneset dhe rrezikon t’i godasë edhe në vazhdim Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko duke folur për situatën aktuale...
Pas lajmit të publikuar në media lidhur me mosrespektimin e gjuhës shqipe nga ana e komunës së Kumanovës, përmes një reagimi të tyre thuhet se respektimi në kuadër të komunës është shembull për të gjithë se si funksionon një...
Me rastin e shënimit të 500 vjetorit të Kumanovës dhe në nderë të festës së madhe amerikane të pavarësisë 4 korrik dje në Kumanovë është hapur ekspozita e artistit Borçe Todorovski nga Prilepi ‘Portretet e presidentëve amerikan’. Ekspozita me 45...
Përmes programit MSIP, 300 fëmijë të komunës së Zhelinës do të përfitojnë shërbime më të mira në arsim me rekonstruimin e shkollës në fshatin Pallaticë, derisa banorët lokal do përfitojnë infrastrukturë më të mirë përmes rekonstruimit të rrugës lokale...