aricept cost 30 day supply buy followup link post viagra how many days to get off effexor off label use of dilantin
Tuesday, July 23, 2019
Reklame
Kohëve të fundit janë dorëzuar mbi 9.000 kërkesa për privatizim të tokave shtetërore, që tregon se te qytetarët ekziston interesim i madh për këtë privatizim, prejse vitin e kaluar ishte dhënë mundësi e re për dorëzim të kërkesës, ishte...
Tetovë, 21 korrik – Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi e cila për herë të dytë ka marrë besimin nga tetovarët në zgjedhjet lokale për të drejtuar komunën shpesh ka marrë kritika për shkak të mbeturinave dhe kaosit...
Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpisë është qëlluar me armë dhe ka mbetur i vdekur në vend. Njoftimin e...
Anëtari i AAK-së, i cili vepron në diasporë, Granit Shala, e ka një lutje për LDK-në pasi vendi do të shkojë shumë shpejt në zgjedhje. Ai në një postim në Facebook, ka shkruar që LDK-së i takon të dalë me...
Inspektori i arsimit Gjorgji ilievski, për të cilin ka ngritur masë disiplinore vetë institucioni ku ai punon – Inspektorati Shtetëror i Arsimit, është vënë në shënjestër të kritikave dhe talljeve nga profesorë universitar dhe njerëz të botës akademike. Pas...
Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendësministrja e financave Shiret Elezi sot janë takuar me përfaqësues nga Instituti i kontabilistëve dhe kontabilistëve të liçencuar delegacion i drejtuar nga kryetarja Lençe Papazovska. Në këtë takim, bashkëbiseduesit janë dakorduar se kontabiliteti është...
“Pas investimit në shtratin e lumit të vendbanimit Reçicë e madhe, ndërtimin e tërësishëm të murreve mbajtëse dhe pastrimin e lumit, në vitin 2017 ju premtuam banorëve të këtij vendbanimi që edhe rruga përskaj lumit do të transformohet në...
Policia Financiare erdhi në Nastya dhe kërkoi dokumentet që lidhen me blerjen e faqes në Taftalixhe, ku ranë dakord me ish-pronarëve privatë të pjesës së tokës e çmimit të paguar në solemnizacijata marrëveshjen e blerjes, dhe pjesa më e...
Me grant fond përmes Projektit të përmirësimit të shërbimeve komunale – MSIP është rregulluar kulmi i shkollës fillore “Ismail Qemajli” në komunën e Çairit, në të cilën mësojnë mbi 1.400 nxënës. Sot, këtë shkollë e vizitoi zëvendësministrja e financave...
“Gjithsej 170,000 metër kub hedhurina të vendosura tek lokaliteti në afërsi të f.Falishë në Tetovë transportohen në Drislla, si pjesë e përgatitjes së terrenit, ku vitin e ardhshëm duhet të fillojë ndërtimi i stacionit të pastrimit të ujërave të...
Para pak çastesh ka shpërthyer zjarri në një shtëpi në fshatin Çellopek të komunës së Bërvenicës. Për fat të mirë, edhe pse shtëpia ka qenë e banuar në momentin e shpërthimit të zjarrit, nuk ka të lënduar. Zjarrfikësit janë duke...
Kryeministri Zoran Zaev tha se ai nuk ka biseduar në telefon me Katica Janevën, pas disa shkrimeve se ka pasur urdhër për arrestimin e Katica Janevës, por se ajo ka shpëtuar për shkak se ka telefonuar një ish diplomat...
Pas publikimit të lajmit shpifës ditëve të fundit ndaj pronarit të kompanisë ”Trim & Lum, redaksia e portalit “Lider” i kërkon falje publike z.Mendi Qyra përmes një artikulli të publikuar në këtë portal, pasi që nuk ka poseduar informacione...
Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13 i cili së bashku me biznesmenin Zoran MIlevski janë arrestuar mbrëmë në rastin “Reket” ka kaluar të gjitha kontrollet dhe procedurat sot në burgun hetues të Shutkës. Drejtori i burgut Esad Rahiq thotë...
Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në deklaratën e sotme për media në Kuvend në lidhje me rastin ku tanimë janë arrestuar dhe paraburgosur dy persona, dhe i është marë celulari Prokurores Speciale Publike Katica Janeva, tha se PSP në...
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, sot mbajti takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, Mevlut Çaushogllu në kuadër të vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, ku u bisedua për partneritetin afatgjatë...
Pas arrestimit të mbrëmshëm të Boki 13, ka reaguar edhe Artan Grubi nga BDI. Ngjarjet e mbrëmshme vërtetojnë për nevojën e transparencës dhe vetingut që BDI po kërkon për çdo ditë, posaçërisht në gjykatë dhe prokurori. Gjykata në këtë rast...
Nga Monika Stafa Babai tentoi të dhunojë vajzën e parritur muaj më parë. Xhaxhai denoncohet nga mbesa për dhunim seksual. I kërkoi të abuzonte seksualisht dhe u padit në gjykatë. Një gjysh tenton të dhunojë mbesën… Nuk shkoi shumë dhe së...
Rritje të temperaturave dhe mot stabil paralajmërojnë meteorologët në ditët e ardhshme. Nga DPHM informojnë se moti jostabil me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima do të jetë të premten dhe të shtunën në orët e pasdites. Nesër temperatura do të...
Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës nga mesnata janë shtrenjtuar, me çka çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 është rritur për 1,50 denarë për litër, në marrëdhënie me vendimin e fundit prej 08.07.2019 dhe me këtë...