LATEST ARTICLES

Manjati rusi i mobilierisë arratiset brenda natës nga Maqedonia e Serbia, lë në mëshirë...

Kompania e mobiljeve ruse “Spilit”, e cili brenda natës është larguar nga Vranja, ka lënë 300 punëtorë duar thatë, e qindra konsumatorëve të dëmtuar, duke mos paguar për mallrat...

IOM: 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Europë që nga fillimi i vitit

Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Europë mbërritën 19 830 emigrantë të parregullt dhe refugjatë, sipas një raporti nga Organizata Ndërkombëtare për Migrimin (IOM), ku...

Rama thërret për dialog, Basha për protesta

Kryeministri, Edi Rama, i ka dërguar një letër të tretë publike kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës. Duke i kërkuar që të shkëputet nga mllefi kreu i qeverisë fton kryedemokratin...

Janë zbuluar pesë emigrantë nga Pakistani afër Negotinës

Policia dje ka zbuluar pesë emigrantë nga Pakistani në Negotinë të cilët janë transportuar me automjet me targa të Strumicës. “Dje në orën 16:40 në autostradën A-1 Gjevgjeli-Veles, në daljen...

Sukseset e kardiologut Valon Asani përtej kufijve të Maqedonisë

Sukseset e kardiologut të mirënjohur nga Tetova, Valon Asani tani më kalojnë kufijtë e Maqedonisë së Veriut. Asani prej datës 21 Maj është pjesëmarrës në takimin zyrtarë të Shoqatës...

Tronditet Kabuli, imamit i vendoset shpërthyes në mikrofonin e lutjeve

Dy persona, përfshirë një imam xhamie, u vranë dhe të paktën 16 të plagosur pas një shpërthimi në një xhami gjatë lutjeve të së premtes në Kabul të Afganistanit. Shpërthimi...